Procesor

Kino 3D sprzed 17 tys. lat?

Od malowideł w Akwitanii do mikroprocesorów. Historia człowieka to tysiące lat dążenia do zrozumienia, opisania i okiełznania otaczającego nas świata. Często sięgamy do historii - nawet bardzo odległej - żeby zrozumieć i opisać teraźniejszość. W kolegium „Artes Liberales” dowiesz się, co mają ze sobą wspólnego iPad oraz grecka wątroba ofiarna czy malowidła z prehistorycznych grot z kinem 3D. Zapraszamy.

Aktualności

12.03.2018

Dr Ewa Majewska: „Solidarność jako kontrpubliczność”

Dr Ewa Majewska zaprasza na spotkanie pt. „Solidarność jako kontrpubliczność”. Spotkanie organizowane jest przez Fundację na Rzecz Myślenia im. Barbary Skargi oraz Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. 22 marca, 18.00, Łazienki Królewskie, Pałac Myślewicki. Więcej informacji.

06.03.2018

8 marca: Otwarte spotkanie naukowe: Laboratoria Filhelleńskie i Romantyczne

Laboratoria Filhelleńskie i Romantyczne zapraszają na otwarte spotkanie naukowe: 8 marca 2018 r, godz. 11.30, Kolegium Artes Liberales (s. 11). W programie wystąpienie Dra Przemysława Kordosa pt. „Historie innych Grecji”.
27.02.2018

Warsztaty „Ethnolinguistic Vitality: Origins, Meta-analyses and Future directions”

Dr hab. Justyna Olko zaprasza na warsztaty „Ethnolinguistic Vitality: Origins, Meta-analyses & Future directions” odbywające się w ramach projektu „Zaangażowana humanistyka”. Warsztaty odbędą się w dniach 11–13 kwietnia w Kolegium Artes Liberales. Zapisy są otwarte do dnia 10 marca 2018 r. za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego.

Program warsztatów
16.02.2018

23–24 lutego: Dzień Języka Ojczystego w Wilamowicach

Z okazji Dnia Języka Ojczystego w dniach 23–24 lutego w Wilamowicach (koło Bielska-Białej) odbędą się liczne otwarte wydarzenia kulturalne. Dzień Języka Ojczystego będzie więc doskonałą okazją do kolejnego spotkania naukowców i aktywistów z Wilamowianami, analizy wyników dotychczasowych działań rewitalizacyjnych, a przede wszystkim do świętowania. W „Müterśpröhtag” wezmą udział przedstawiciele m.in. Łemków, Górali Żywieckich i Podhalańskich, Ślązaków, Kaszubów, Hucułów czy potomków Azteków posługujących się językiem nahuatl.

16.02.2018

22 lutego: We Design Locally. Warszawa Meetup #1 – spotkanie Koła „INTROIT”

Koło Artystyczno-Naukowe „INTROIT” działające przy Wydziale „Artes Liberales” zaprasza na spotkanie pt. „We Design Locally. Warszawa Meetup #1”. Spotkanie odbędzie się 22 lutego 2018 r. o godz. 18.00 w Kolegium Artes Liberales. Więcej informacji.

Strony