Procesor

Kino 3D sprzed 17 tys. lat?

Od malowideł w Akwitanii do mikroprocesorów. Historia człowieka to tysiące lat dążenia do zrozumienia, opisania i okiełznania otaczającego nas świata. Często sięgamy do historii - nawet bardzo odległej - żeby zrozumieć i opisać teraźniejszość. W kolegium „Artes Liberales” dowiesz się, co mają ze sobą wspólnego iPad oraz grecka wątroba ofiarna czy malowidła z prehistorycznych grot z kinem 3D. Zapraszamy.

Dzień Otwarty UW 2021 Online

24 kwietnia odbędzie się Dzień Otwarty na Uniwersytecie Warszawskim. Podczas spotkania online kandydaci na studia będą mogli m.in. poznać ofertę edukacyjną uczelni, zasady rekrutacji, wziąć udział w lekcjach pokazowych, warsztatach oraz quizach. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy zarejestrować się. Więcej informacji na stronie UW.

21. edycja konkursu o Nagrody Naukowe POLITYKI

Fundacja Tygodnika POLITYKA rozpoczęła nabór zgłoszeń młodych naukowców do 21. edycji konkursu o Nagrody Naukowe POLITYKI. Do 13 czerwca 2021 r. dostępny jest formularz zgłoszeniowy, którego wypełnienie jest warunkiem przystąpienia do konkursu o 5 stypendiów po 15 tys. zł. Więcej informacji.

18–19 marca, konferencja: Class(Less) Society and Recognition Gap? Interdisciplinary Approach

Wydział „Artes Liberales” UW oraz Wydział Socjologii UW zapraszają na międzynarodową konferencję: CLASS(LESS) SOCIETY AND RECOGNITION GAP? INTERDISCIPLINARY APPROACH. Konferencja odbędzie się online w dniach 18-19 marca 2021 r. Więcej informacji.

25 marca: 200 lat od powstania greckiego.

25 marca 2021 r. odbędzie się Spotkanie Jubileuszowe: 200 lat od powstania greckiego. Spotkanie odbędzie się na platformie Google Meet, w godz. 12.00–14.45: https://meet.google.com/koo-zofo-chp.

PDF icon Program spotkania

22 lutego: spotkanie online z prof. Sławomirem Żółtkiem, prorektorem UW

22 lutego o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie online z prof. Sławomirem Żółtkiem, prorektorem UW ds. studentów i jakości kształcenia, który odpowie na pytania studentów związane m.in. z organizacją studiów w semestrze letnim oraz sprawami socjalnymi. Spotkanie online odbędzie się na facebookowym profilu Uniwersytetu Warszawskiego >>

Seminarium Centrum Badania Ryzyka Systemowego

We wtorek, 2 lutego 2021 r o godzinie 19:30 zapraszamy na kolejne spotkanie seminarium Centrum Badania Ryzyka Systemowego. Referat pt. „Czarna śmierć w połowie XIV w perspektywie interdyscyplinarnej” wygłosi prof. Piotr Guzowski z Wydziału Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku. Seminarium odbędzie się na platformie Zoom. Więcej informacji.