Procesor

Kino 3D sprzed 17 tys. lat?

Od malowideł w Akwitanii do mikroprocesorów. Historia człowieka to tysiące lat dążenia do zrozumienia, opisania i okiełznania otaczającego nas świata. Często sięgamy do historii - nawet bardzo odległej - żeby zrozumieć i opisać teraźniejszość. W kolegium „Artes Liberales” dowiesz się, co mają ze sobą wspólnego iPad oraz grecka wątroba ofiarna czy malowidła z prehistorycznych grot z kinem 3D. Zapraszamy.

Godziny dziekańskie: 4–5 maja 2022 r.

Dzień Otwarty UW 2022

23 kwietnia na Kampusie Głównym UW odbędzie się Dzień Otwarty UW. Na kandydatów czekać będą przedstawiciele wszystkich uczelnianych jednostek, a także uniwersyteckich biur, samorządów, kół naukowych i organizacji studenckich. Przedstawicielki i przedstawiciele Wydziału „Artes Liberales” przedstawią nasze kierunki studiów i zasady rektutacji. Dzień Otwarty odbędzie się w sobotę, 23 kwietnia od godz. 10.00 do 16.00 na terenie kampusu UW przy Krakowskim Przedmieściu 26/28.

„Kulisy” Ady Smyk

Film dokumentalny pt. „Kulisy" w reżyserii absolwentki Wydziału „Artes Liberales”, p. Ady Smyk, dostał się do selekcji konkursowej prestiżowego festiwalu amerykańskiego SXSW. Opiekunem scenariuszowym filmu jest dr Michał Oleszczyk. Więcej informacji na stronie Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Konkurs Przedsiębiorca Roku UW 2022

Konkurs Przedsiębiorca Roku Uniwersytetu Warszawskiego to projekt, którego celem jest propagowanie działań przedsiębiorczych oraz przedstawienie dobrych praktyk i promowanie pozytywnych przykładów studentów, doktorantów, absolwentów i pracowników Uniwersytetu Warszawskiego angażujących się w tworzenie i rozwijanie firm i organizacji. Więcej informacji

Konkurs: „Zdążyć przed suszą”

Z inicjatywy zespołu rektorskiego ds. ekologii oraz kryzysu klimatycznego, w ramach realizacji celów “Agendy na rzecz klimatu” ogłoszony został konkurs dla studentów i absolwentów UW na prace dyplomowe, tematycznie związane z problematyką suszy. Więcej informacji