Procesor

Kino 3D sprzed 17 tys. lat?

Od malowideł w Akwitanii do mikroprocesorów. Historia człowieka to tysiące lat dążenia do zrozumienia, opisania i okiełznania otaczającego nas świata. Często sięgamy do historii - nawet bardzo odległej - żeby zrozumieć i opisać teraźniejszość. W kolegium „Artes Liberales” dowiesz się, co mają ze sobą wspólnego iPad oraz grecka wątroba ofiarna czy malowidła z prehistorycznych grot z kinem 3D. Zapraszamy.

Aktualności

Spotkanie online z prorektorem ds. studentów i jakości kształcenia, prof. Sławomirem Żółtkiem

29 stycznia (piątek) o godzinie 11:00 odbędzie się spotkanie online z prorektorem ds. studentów i jakości kształcenia, prof. Sławomirem Żółtkiem. Tematem spotkania będzie organizacja kształcenia w semestrze letnim roku akademickiego 2020/2021. Więcej informacji.

Organizacja kształcenia w semestrze letnim

18 stycznia zostało wydane zarządzenie nr 9 rektora UW w sprawie organizacji kształcenia w semestrze letnim roku akademickiego 2020/2021. Zajęcia w semestrze letnim 2020/2021 odbywać się będą w trybie zdalnym. Szczegółowe informacje na stronie UW.

Projekt „Czystka gatunkowa. Polityczny wymiar tępienia szczurów w Polsce po 1945 roku”

Działa już strona internetowa projektu „Czystka gatunkowa. Polityczny wymiar tępienia szczurów w Polsce po 1945 roku” realizowanego przez dr Gabrielę Jarzębowską w ramach grantu Preludium NCN. Adres www: szczury.al.uw.edu.pl.

The Idea of the Republic in Poland-Lithuania: A Conversation with Robert Frost

11 grudnia 2020 r. Wydział „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego oraz The Polish Studies Programme of the University of Cambridge gościły w zdalnej rozmowie prof. Roberta Frosta, historyka z Uniwersytetu w Aberdeen. Spotkanie dotyczyło idei republiki we wczesnonowożytnym państwie polsko-litewskim. Więcej informacji.

Edukacyjny materiał filmowy na temat Sofíi Casanovy

Zachęcamy do zapoznania się z edukacyjnym materiałem filmowym na temat hiszpańskiej poetki, pisarki i korespondentki wojennej Sofíi Casanovy, wyprodukowanym w związku z Międzynarodową Konferencją Naukową „Wolność słowa i informacji w Polsce i Hiszpanii w wieku XX” z cyklu Spotkań polsko-hiszpańskich (26 listopada 2020 r.)

Grant ERC Consolidator dla dr hab. Justyny Olko

Zespół pod kierunkiem dr hab. Justyny Olko będzie realizować projekt “Multilingual worlds – neglected histories. Uncovering their emergence, continuity and loss in past and present societies” (MULTILING-HIST). Więcej informacji