Procesor

Kino 3D sprzed 17 tys. lat?

Od malowideł w Akwitanii do mikroprocesorów. Historia człowieka to tysiące lat dążenia do zrozumienia, opisania i okiełznania otaczającego nas świata. Często sięgamy do historii - nawet bardzo odległej - żeby zrozumieć i opisać teraźniejszość. W kolegium „Artes Liberales” dowiesz się, co mają ze sobą wspólnego iPad oraz grecka wątroba ofiarna czy malowidła z prehistorycznych grot z kinem 3D. Zapraszamy.

Aktualności

Inauguracja roku akademickiego 2023/2024

Dziekan Wydziału „Artes Liberales”, prof. dr hab. Robert A. Sucharski, prof. ucz., zaprasza na inaugurację roku akademickiego 2023/2024 na Wydziale „Artes Liberales”, która odbędzie się 3 października 2023  r. o godz. 10.00 w sali konferencyjnej przy ul. Dobrej 72. Wykład inauguracyjny pt. Radość dyskomfortu wygłosi dr Michał Oleszczyk.

PDF icon Zaproszenie na inaugurację nowego roku akademickiego

Dzień Adaptacyjny

Zapraszamy wszystkich rozpoczynających studia na Wydziale „Artes Liberales” UW na Dzień Adaptacyjny, który odbędzie się 29 września 2023 r. w siedzibie Wydziału przy ulicy Dobrej 72. W trakcie dnia odbędą się m.in.: spotkanie z władzami Wydziału i kierownictwem Kolegium Artes Liberales, spotkanie z koordynatorami studiów i opiekunami studentów I roku, oraz szkolenie z praw i obowiązków studenta UW. Szczegółowy harmonogram dostępny jest → tutaj.

Festiwal filmowy: „Własnymi słowami”

Od 7 do 10 września br. w Kinie Luna (Marszałkowska 28) odbędzie się organizowana w ramach podsumowania projektu COLING druga edycja festiwalu filmowego Własnymi słowami / In Our Own Words. Zapraszamy na filmy, spotkania z twórcami, dwie debaty oraz Wieczór Różnorodności. Więcej informacji na stronie Festiwalu.

Szkoła letnia NIA

Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie zintegrowanego, międzyuczelnianego (UAM-UW-UJ) kształcenia doktorantów i młodych naukowców w zakresie badań transdziedzinowych obejmujących obszar nauk humanistycznych, społecznych i przyrodniczych. W jego ramach, pomysłodawcy projektu współpracujący w kolektywie Niezależna Inicjatywa Akademicka (NIA), zapraszają na I szkołę letnią pod tytułem „Transdziedzinowość – ucieczka do wolności nauki”. Szczegółowe informacje oraz formularz zapisów znajdują się tutaj.

Studenckie Projekty Zespołowe

Zapraszamy na finałową prezentację Studenckich Projektów Zespołowych, która odbędzie się w poniedziałek, 19 czerwca 2023 r., o godz. 12.00 w Kolegium Artes Liberales (ul. Dobra 72). Więcej informacji i zwiastuny prezentacji → tutaj.

PDF icon Studenckie Projekty Zespołowe

Targi Kół Naukowych na UW

Na Uniwersytecie Warszawski​m działa około 130 organizacji studenckich zajmujących się m.in. działalnością naukową i rozwijaniem kompetencji oraz zainteresowań. Ze szczegółami dotyczącymi ich funkcjonowania będzie można się zapoznać podczas Targów Kół Naukowych. Wydarzenie odbędzie się 8 maja w godz. 10.00–15.00 w siedzibie Wydziału Neofilologii UW przy ul. Dobrej 55. Więcej informacji na stronie UW

Strony