Plan studiów II stopnia na rok akademicki 2012-2013

1. Seminarium Główne

Dla specjalności  Dzieło sztuki w kulturze

• ​Dzieło sztuki w kulturze (Works of Art in Culture) prowadzący: prof. dr hab. Jerzy Axer, dr hab. prof. UW Krzysztof  Rutkowski, prof. dr hab. Piotr Wilczek;

Dla specjalności Język-komunikacja-idee

• Czas pamięć i wiedza jako wymiary życia społecznego  (Time, memory and knowledge as social dimensions) prowadzący: prof. dr hab. Joanna Partyka, dr hab. Andrzej Waśkiewicz, dr Piotr Filipkowski;

2. Seminarium Pomocnicze

Student wybiera (spośród wyróżnionych w punkcie 1) inne seminarium niż to, które jest dlań seminarium głównym (magisterskim). Tematyka seminariów pomocniczych odpowiada tematyce seminariów głównych (magisterskich), ale student dostaje prawie dwa razy mniej ECTS niż za udział w głównym, bo mniejszy jest wkład pracy studenta.

3. Szkolenia Indywidualne

• Przyrodnicze szkolenie indywidualne  (2x po 30 godz.) prowadząca: prof. dr hab. Joanna Pijanowska;
  • Artystyczne szkolenie indywidualne prowadzący: dr hab. prof. UW Krzysztof Rutkowski;

4. Core Curriculum

• Sienkiewicz dla dorosłych [I semestr, 30 godz.]
    prowadzący: prof. Ryszard Koziołek;
  • Indywidualizm. "Ja" i dystynkcja. [I semestr, 30godz.]
    prowadzący:prof. dr hab. Małgorzata Jacyno;

W semestrze letnim 2012-2013 student wybiera 2 kursy z oferty Kolegium Artes Liberales  - po uzgodnieniu z Kierownictwem CLASS.

5. Udział w sesji naukowej

Udział w jednej spośród dwóch sesji naukowych Akademii Artes Liberales i przygotowanie krótkiego (5-6 stronicowego) eseju nawiązującego do wybranego przez studenta elementu programowego sesji.

• 18 - 21 marca 2013 r. Warszawa
    Żywność kulturowo przetworzona. Kulinaria z perspektywy humanistycznej, organizator: Uniwersytet Warszawski
  • 14 - 15 stycznia 2013 r. Warszawa
    Nauczyciel akademicki: etos i warsztat, organizator: Uniwersytet Warszawski