Różnorodność biologiczna i kulturowa

Specjalność ma na celu przekazanie i rozwijanie u studentów interdyscyplinarnej wiedzy na styku nauk humanistycznych, społecznych i przyrodniczych oraz sztuki. Pozwala zrozumieć złożone i wielowymiarowe relacje między człowiekiem a przyrodą. Studenci uczą się  uwzględniać wyniki badań prowadzonych w ramach nauk przyrodniczych oraz twórczo wykorzystywać je w humanistyce i naukach społecznych. Kursy poruszają zagadnienia z zakresu różnorodności biologicznej na różnych poziomach organizacji świata żywego (od genów do krajobrazów i biomów), bogactwa kulturowego, studiów nad zwierzętami i ekologii. Specjalność jest adresowana do osób zainteresowanych relacją człowiek-przyroda w kontekście poznawczym, praktycznym i etycznym.

Koordynatorzy: prof. dr hab. Jerzy Axer, prof. dr hab. Marek Konarzewski, prof. dr hab. Joanna Pijanowska

Wszystkie specjalności