Procesor

Kino 3D sprzed 17 tys. lat?

Od malowideł w Akwitanii do mikroprocesorów. Historia człowieka to tysiące lat dążenia do zrozumienia, opisania i okiełznania otaczającego nas świata. Często sięgamy do historii - nawet bardzo odległej - żeby zrozumieć i opisać teraźniejszość. W kolegium „Artes Liberales” dowiesz się, co mają ze sobą wspólnego iPad oraz grecka wątroba ofiarna czy malowidła z prehistorycznych grot z kinem 3D. Zapraszamy.

Studia I stopnia

Kolegium Artes Liberales jest miejscem wyjątkowym. To miejsce dla Ciebie, jeżeli chcesz rozwijać się w wielu kierunkach – zarówno humanistycznych i społecznych, jak i przyrodniczych. Jeżeli Twoją ambicją jest poszerzenie swoich horyzontów, jeżeli często pytasz „dlaczego?”, nasze studia są dla Ciebie właściwym wyborem. 

Kolegium Artes Liberales proponuje zajęcia przywracające pamięć o powinowactwach nauk różnych obszarów nauk, łączące myślenie z działaniem artystycznym oraz sprzyjające całościowemu: indywidualnemu i obywatelskiemu rozwojowi jednostki.

Program studiów I stopnia odpowiada na podstawowe problemy współczesnej rzeczywistości polskiej, europejskiej i światowej, które nazwaliśmy wyzwaniami kierunkowymi. W ramach każdego z nich proponujemy różnorodne zajęcia, prowadzone przez specjalistów z wielu dziedzin i dyscyplin naukowych. Wyzwania te wymagają uważnego rozpoznania oraz opisu za pomocą rozmaitych metod, technik i narzędzi interdyscyplinarnych – tym właśnie się kierujemy budując program studiów I stopnia.

 

Czytaj więcej o wyzwaniach kierunkowych